Lauko žaidimų aikštelių informacija

Svarbi informacija perkantiems medines lauko žaidmų aikšteles

Dėl naturalių medienos savybių gali pasikeisti medžio struktūra ar spalva, todėl būtina susipažinti su šia informaciją prieš užsisakant prekes.

Dažniausiai pasitaikantys klausimai ir pakitimai produktuose iš medžio:

 

 Medienoje gali matytis derva 

Dervos susidarymas yra medienos savybė, kuri prisideda prie jos atsparumo atmosferos poveikiui. Derva yra natūralus ingredientas, kuris nėra pavojingas ir nedaro neigiamos įtakos medienos kokybei. Visiškai normalu, kad apdirbus medieną išbėga derva ir tai nėra joks defektas. Dervas galima pašalinti mentele arba prieš dažant nuvalydami terpentinu ar kitomis specialiomis valymo medžiagomis. 

 

Medienoje gali matytis pelėsis ir mėlynos dėmės

Mediena yra natūrali žaliava ir visada turi tam tikrą drėgmės kiekį. Ypač šiltuoju metų laiku mediena yra jautri pelėsiams ir mėlynoms dėmėms. Retais atvejais dėl plėvele apvyniotose laikymo pakuotėse susidaro pelėsio dėmės ir melsva spalva. Šios dėmės neturi jokios įtakos nei medienos kokybei, nei stiprumui, yra nekenksmingi sveikatai ir neatspindi defekto. Surinkę žaidimų aikštelę, šias dėmes galite pašalinti drėgna šluoste. Dėmės, kurių nepavyksta išvalyti šluoste, išnyksta savaime veikiami saulės spindulių.

  

 

Mediena gali turėti spalvų nukrypimų

Mediena visada reaguoja į UV spinduliuotę keisdama spalvą. Sandėliavimo metu tam tikros medinės dalys ne visada būna vienodai įpakuotos plevėle, ko pasekoje kai kurios medienos lentos gauna daugiau UV spindulių. Tai reiškia, kad kai kurios medinės dalys gali būti šviesesnės, o kitos tamsesnės. Šis spalvos pokytis išsilygina po kelių savaičių buvimo saulėje ir mediena įgauna tolygią spalvą.

 

Medienoje gali matytis džiūvimo įtrūkimai

Įtrūkimai yra natūralios medienos savybės, atsirandančios dėl  kintančių ląstelių brinkimo bei susitraukimo procesų. Dėl oro sąlygų įtakos  šilumos, UV spinduliuotės ir drėgmės, atsiranda tūrio pasikeitimų, dėl kurių atsiranda įtrūkimai. Tačiau tai neturi įtakos gaminio stabilumui, ilgaamžiškumui ar saugumui.

 

Šiurkštus medienos paviršius

Ant kai kurių medinių dalių gali atsirasti šiurkščių dėmių ir drožlių. Nepaisant kruopštaus atrankos ir gamybos, to negalima išvengti. Medienos pluoštai obliuojant ir frezuojant, linkę plyšti. Šie estetiniai defektai yra neatsiejama medienos dalis ir neturi įtakos jos tvirtumui bei ilgaamžiškumui.

 

 

 

 

Mielai kreipkitės dėl papildomų klausimų mūsų tel. nr +370 647 00100 arba el. paštu info@kinderis.lt